GÜNDEM Haber Girişi : 29 Temmuz 2021 15:52

MUHTARIN BELEDİYE ARAZİSİ ÜZERİNE İNŞA ETTİĞİ KAÇAK YAPISI MÜHÜRLENDİ

Germencik'te Ovakaraağaçlı Muhtarı Emin Tay’ın belediye arazisi üzerine inşa ettiği kaçak yapı mühürlenerek hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Geçtiğimiz günlerde bir internet haber sitesinde Germencik Belediyesi ve Belediye Başkanı Fuat Öndeş’e yönelik bir takım iddialarda bulunan ve Öndeş’in belgeli açıklamalarının ardından sessizliğe bürünen Ovakaraağaçlı Muhtarı Emin Tay’ın belediye arazisi üzerine kaçak yapı inşa ettiğinin tespit ediliği ve belediye ekiplerince  bu yapının mühürlendiği öğrenildi. Tarım ve  hayvancılık işleriyle uğraştığı öğrenilen Tay’ın belediye arazisi üzerinde inşa ettiği kaçak ahır yapısı Germencik Belediyesi ekiplerince yapılan tespitin ardından mühürlenerek kapatıldı. Kaçak yapı ile ilgili olarak yapılan ilk mühürleme işleminin ardından Muhtar Tay’ın mührü kırdığı bu sebeple ikinci bir mühürleme yapıldığı edinilen bilgiler arasında. 

TAY HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Belediyeye ait kamu arazisi üzerine kaçak ahır kurduğu tespit edilen ve mühürleme işlemi yapılan Muhtar Emin Tay’ın ilk mührü yasal olmayan bir şekilde kırması üzerine ekipler ikinci bir mühürleme işlemi yaptı. Konuyla ilgili Germencik Belediyesi’nin yasaya ve usule aykırı olarak mührü kıran Muhtar Tay hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.