GÜNDEM Haber Girişi : 11 Nisan 2021 20:08

AYDIN'DA 10 MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI

Karacasu'da son günlerde corona virüsü vakalarında görülen artış sebebiyle, 1 mahallede 10 gün, 9 mahallede ise 2 gün karantina uygulanması kararı alındı.

Karacasu'da 10 Nisan Cuma günü PCR numunelerinin sonucunda ilçenin kuzeyinde bulunan mahallerde toplam 36 kişinin testi pozitif çıktı. Testi pozitif çıkan vatandaşlarla temaslı olanlar üzerinde ise filyasyon ekipleri çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucunda 112 kişinin pozitif çıkan kişilerle temaslı olduğu öğrenildi. Bunun üzerine İlçe Kaymakamı Ahmet Soley İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunu acilo olarak toplantıya çağırdı. Salgın Yönetimi Merkezi bugün olağanüstü toplanarak karantina kararı aldı.

ZEKİ İNAL

MENDEŞ

Alınan karara göre salgının yayılım merkezi olan en çok vaka ve temaslının tespit edildiği Yaykın Mahallesi’nde 12 Nisan saat 00.01’den itibaren 10 gün, salgının etkili olduğu Tekeliler, Aşağıgörle, Yukarıgörle, Karabağlar, Bingeç, Nargedik, Yolaltı, Yolüstü, Tepecik mahallelerinde ise 2 gün süreyle karantina uygulanmasına, karantina süresince de mahallelere giriş ve çıkışların yasaklanmasına karar verildi.