• TALAT REKLAM
GÜNDEM Haber Girişi : 02 Ağustos 2022 13:02

YASAĞA UYMAYANLARA CEZA YAĞDI

Aydın’da orman yangınlarının önlenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında 163 kişiye 94 bin 703 TL idari yaptırım uygulandı.

Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada, Aydın İl Jandarma Komutanlığınca orman yangınlarının önlenmesine yönelik denetim gerçekleştirildiği belirtildi. Çine, Didim, Efeler, İncirliova, Karacasu, Kuşadası, Söke ve Yenipazar ilçelerinde 68 kişiye girilmesi yasak ormanlık alana girmesi nedeniyle 39 bin 508 TL, 76 kişiye yasak alanda mangal ateşi yakmak kabahatinden dolayı 44 bin 156 TL, 12 kişiye temizlik amacıyla kuru ot yakma kabahatinden dolayı 6 bin 975 TL, 3 kişiye çöp yakmak kabahatinden dolayı bin 743 TL ve 4 kişiye anız yakmak kabahatinden dolayı 2 bin 324 TL olmak üzere toplam 163 kişiye 94 bin 703 TL idari yaptırım kararı uygulandı.

buzdolapçı

DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Valilikten yapılan açıklamada, “Orman yangınları ile mücadele kapsamında gerek havadan İHA’lar ile gerekse karadan Asayiş Komando Timleri, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ve Jandarma birlikleri ile sürekli kontrol ve denetimlere devam edilecektir. Geçtiğimiz dönem yaşanan üzücü orman yangınlarına sebebiyet vermemek için halkımızın duyarlı olması, anız, bahçe temizliği, çöp yangını, piknik, mangal ve benzeri sebeplerle ateş yakılmaması önem arz etmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması maksadıyla her türlü suçla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir” denildi.