• muhammed ali künkcü
GÜNDEM Haber Girişi : 31 Mayıs 2024 17:25

Sökeli çocuklar Atık Market’i sevdi

Sökeli çocuklar Atık Market’i sevdi
Aydın’ın ilk geri dönüşüm marketi olan ‘Söke Belediyesi Atık Market’i çocuklar çok sevdi.

Aydın’ın ilk geri dönüşüm marketi olan ‘Söke Belediyesi Atık Market’i çocuklar çok sevdi. Söke Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Atık Market’; hem çevre bilincini artırıyor, hem de geri dönüşüme teşvik ediyor.

ozan

Vatandaşların yoğun ilgisini çeken Atık Market, son dönemde çocukların da ilgi gösterdiği yer olmaya başladı. Geri dönüştürülebilir atıklarını biriktiren çocuklar, topladıkları atıkları markete getirerek karşılığında seçtikleri hediyelerle adeta ödülleniyor. Çocuklar, evlerinde biriktirdikleri geri dönüştürülebilir atıkları Atık Market’e getirerek puan topluyor ve bu puanlar karşılığında çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Söke Belediye Hizmet Binası’nın yanında bulunan Atık Market, tüm vatandaşların ev ve iş yerlerinde ayrıştırdıkları atıkları kabul ediyor. Getirilen atıklar önce puana ardından çeşitli hediyelere dönüşüyor.

Söke Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü geleceğin daha temiz ve sürdürülebilir bir çevreye sahip olması için herkesi geri dönüştürülebilir atıklarını getirmeye davet ediyor.