MAGAZİN Haber Girişi : 30 Mayıs 2022 12:29

Söke'de Karadeniz Yayla Şenliği 18.kez Gerçekleştirildi

Aydın'ın Söke ilçesinde 18. Karadeniz Yayla Şenliği gerçekleştirildi.
Ovacık Yaylası'nda Karadeniz şarkılarının seslendirildiği etkinlikte, yöresel kıyafet giyen vatandaşlar tulum ve kemençe eşliğinde horon oynadı.
AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, şenliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, Karadenizli vatandaşlarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Söke Karadenizliler Derneği Başkanı Salih Çelik ise tüm katılımcılara teşekkür ederek, şenliği devam ettireceklerini ifade etti.
Şenliğe Rizeden katılan Yusuf Sazkaya, "Koronadan dolayı ara verilmişti. Karadeniz şenliklerini Ege'de yaşatıyoruz. Kazasız belasız güzel bir etkinlik olmasını istiyoruz" dedi.
Her yıl düzenli olarak şenliğe geldiklerini dile getiren Asiye Bahadır, "Her yıl şenliğe geliyoruz. Ailecek geliyoruz. Ege ve Karadeniz bizim için fark etmiyor. Biz biriz ortağız. Birlikte güzel bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Allah tekrarını nasip etsin inşallah" ifadelerini kullandı
Söke Karadenizliler Derneği ile Kuşadası Karadeniz Kültür ve Folklor Derneği organizasyonuyla Ovacık Yaylası'nda düzenlenen şenliğe, Söke Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, Söke Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Salih Devrim ve protokolün diğer üyeleri başta olmak üzere siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve Türkiye'nin farklı illerinden Karadenizli vatandaşlar katılım sağladı

FE İNŞAAT