• muhammed ali künkcü
GÜNDEM Haber Girişi : 28 Kasım 2023 14:57

Söke Belediyesi Özbaşı’nın doğal fotoğraf stüdyosu için harekete geçti

Söke Belediyesi Özbaşı’nın doğal fotoğraf stüdyosu için harekete geçti
Söke ilçesine bağlı Özbaşı Mahallesi girişini süsleyen, yıllardır doğal bir fotoğraf stüdyosunu andıran yol kenarındaki kuruyan kavak ağaçları için Söke Belediyesi harekete geçti.

Söke ilçesine bağlı Özbaşı Mahallesi girişini süsleyen, yıllardır doğal bir fotoğraf stüdyosunu andıran yol kenarındaki kuruyan kavak ağaçları için Söke Belediyesi harekete geçti. Kuruyan kavak ağaçları Söke Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yerinde sökülmeye başlarken yakın zamanda bu yolu çınar ağaçları süsleyecek.

ozan

Ağaçların kuruması üzerine bölgede Söke Belediyesi Ziraat Mühendisi Orkun Ünsel ve Başkan Danışmanı Yağız Pullukçu Öncülüğünde teknik ekip incelemelerde bulunmuş, Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan verdiği talimatla çözüm bulunmasını ve yolun görsel güzelliğinin yeniden sağlanmasını istemişti. Ekipler ön çalışmaların ardından yaşlı ve hasta olan ağaçların söküm işlemi başlatıldı. Sağlıklı olan ağaçların yanına Söke Belediyesi ekipleri tarafından daha dayanıklı ve uzun ömürlü olan 50 adet yeni çınar ağacı dikilecek. Yeni ağaçlarla birlikte Özbaşı yolu eki günlerine döndürülecek.

Ağaçların kuruması hepimizi üzdü. Bu konuyu Başkanımız Mustafa İberya Arıkan’a ilettik. İlgileneceği söyledi. Ve dediği gibi de üzerinden çok zaman geçmeden kesilmesi gereken ağaçlar kesildi, yerine dikilecek ağaçların siparişleri de verildi. Çok kısa zamanda yeni ağaçların dikileceği müjdesini de aldık. Allah razı olsun, inşallah eski görüntüsüne kavuşacak. Burası çok önemli bir yer, gelin ve damatlar bile gelip burada fotoğraf çekiliyordu. O kadar güzel bir görüntü vardı. Tabi ki şimdi yeniden o görüntüye kavuşması biraz zaman alacak. Ancak vesile olanların adı hep yaşayacak. Başkanımız Mustafa İberya Arıkan’a çok teşekkür ediyorum. Ben bu güne kadar istediğim hiçbir hizmet konusunda eli boş dönmedim. Başka muhtar arkadaşımın da döndüğünü sanmıyorum. Ne desek elindeki imkanlar çerçevesinde bize sağ olsun her türlü desteği veriyor” dedi.