GÜNDEM Haber Girişi : 20 Aralık 2023 14:00

Söke Belediyesi’nin buğday tohumları toprakla buluştu

Söke Belediyesi’nin buğday tohumları toprakla buluştu
Söke Belediyesi, tarımsal kalkınmayı destekleyen ve sosyal belediyecilik projelerine örnek olan üretim projesinin bu yılki hazırlıklarına başladı.

Söke Belediyesi, tarımsal kalkınmayı destekleyen ve sosyal belediyecilik projelerine örnek olan üretim projesinin bu yılki hazırlıklarına başladı. Bu kapsamda, buğday tohumları bereketi paylaşmak amacıyla toprakla buluştu. Söke Belediyesi, araziye ekimi gerçekleştirilen buğdayın hasadının ardından, Söke'nin öncü markalarından SökeUn işbirliği ile una dönüştürülerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturulacak.

Bu yıl ekime hazırlanan 70 dönümlük tarlada, Söke Belediyesi ekiplerince buğday tohumları yeniden toprakla buluşturuldu. Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, kendi elleriyle buğday tohumlarını toprağa serpti.

Söke Belediyesi'nin tarımsal kalkınmayı destekleyen bu projesi, sadece üretim aşamasında değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk anlayışını da ön planda tutuyor. Buğdayın hasat edilmesinin ardından yapılan işbirliği ile elde edilen un, ihtiyaç sahibi vatandaşların mutfaklarına katkıda bulunacak. Söke Belediyesi'nin toplum odaklı projelerine örnek proje, toplumsal dayanışmayı güçlendirmeye de devam edecek.

Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; “Tohumlarımızı attık, inşallah önümüzdeki hasat sezonunda güzel bir verim alacağız. Buradan elde edeceğimiz ürünü SökeUn’un da desteği ile işleyip, vatandaşlarımıza un olarak dağıtacağız. Çok önemsediğimiz bir sosyal proje, örnek olmuş bir proje. Biz artırarak devam etmeyi düşünüyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.