GÜNDEM Haber Girişi : 19 Haziran 2021 15:01

MEMLEKET PARTİSİ İL YÖNETİMİ VE İLÇE BAŞKANLARI TANITILDI

Memleket Partisi Kurucu Aydın İl Başkanı Cavit Yenipazarlı, yönetimi ve ilçe başkanlarını tanıttı.

Memleket Partisi Kurucu Aydın İl Başkanı Cavit Yenipazarlı,  yönetimi ve ilçe başkanlarını tanıtmak üzere bir basın toplantısı düzenledi. Yenipazarlı Millet İttifakı içerisinde yer alacaklarını ifade ederek “CHP’nin düşmanı değiliz, bütün partilere eşit mesafedeyiz” dedi. 

BİLGİN BALAT

Kurucu İl Başkanlığı nezdinde yapılan toplantıya ilçe başkanları ve parti yöneticileri katıldı. Toplantıda konuşan Memleket Partisi Aydın İl Başkanı Cavit Yenipazarlı, Memleket Partisi’nin ihtiyaçtan doğduğunu ifade ederek. "Partinin kurulmasının ardından Aydın’da da örgütlenme faaliyetlerini yürüttüklerini Cumhuriyet tarihinde, 3 aylık sürede kurulup, kurultayını yapan tek partiyiz" dedi.

“HALKIMIZ GELECEĞİNDEN ENDİŞELİ”

“Önümüzdeki hafta içerisinde parti çalışmalarını bitireceğiz. Temmuz ayında da kongrelerimizi yaparak Türkiye’de 100 yıllık Cumhuriyet tarihinde ilk defa siyasi bir parti 3 ay içerisinde örgütlenmesini tamamlayıp, kurultayını yapmış olacak. Halkımıza bu güvenden dolayı teşekkür ederim. Gençlerimiz, çiftçilerimiz, halkımız, geleceğinden endişeli. Bizim amacımız bu endişeleri ortadan kaldırmak, geleceğimize umutla bakmasını sağlamak. Bütün gençlik başka ülkelere gitmek istiyor. Bilim adamlarımız gittikleri Ülkelerden geri dönmek istemiyor Bizim kendi vatandaşlarımıza ihtiyacımız var” dedi. 

“BİLGİSAYARSIZ VE İNTERNETSİZ GENÇ KALMAYACAK”

Koronavirüs salgını nedeniyle herkesin mağdur olduğunu ileri süren Yenipazarlı, “Özellikle okullar kapalı vaziyette, interneti olmayanların da aynı yarışa zorlandığı bir sınav maratonuna girildi. İnternet aracılığıyla öğrenilecek derslerle, yüz yüze yapılacak dersler arasında dağlar kadar fark var. Bu gençlerimize, bu emeklerimizin karşılığını alabilmeleri için Memleket Partisi elinden geleni yapacak, bilgisayarsız ve internetsiz hiçbir gencimiz olmayacaktır. Memleket Partisi’nde kimse aç kalmayacaktır, onun için sloganımız mavidir. Memleket, adalet, vicdan, iş.” diye konuştu.

“ATAY’LA HİÇ GÖRÜŞMEMİZ OLMADI”

Çalışmalarını Millet İttifakı içerisinde sürdüreceklerini ifade eden Yenipazarlı, partisinin Genel Başkanı Muharrem İnce’nin CHP’den geldiğiyle ilgili de şöyle dedi: “CHP’nin düşmanı değiliz, bütün partilere eşit mesafedeyiz. Arkadaşlarımıza, sahip çıkmamız gerekiyor. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ile de bir görüşmem olmamıştır. Ondan da öneri ya da talep gelmedi. Biz Millet İttifakı oluşumu içerisinde yer alacağız. Asla Cumhur İttifakı içerisinde yer almayacağız. Önümüzdeki seçimlerde yüzde 51’i yakalayarak iktidar olacağımız kesindir”

MEMLEKET PARTİSİ’NİN İLÇE BAŞKANLARI DAĞILIMI

Yenipazarlı, Aydın genelindeki 9 ilçede ilçe başkanlıklarının belirlendiğini ifade ederek, şöyle dedi: “Efeler İlçe Başkanı Ahmet Mahir Can, Söke İlçe Başkanı Sibel Işık, İncirliova İlçe Başkanı Ergun Eğrifes, Sultanhisar İlçe Başkanı Ünsal Ünal, Nazilli İlçe Başkanı Ali Çetinkaya, Bozdoğan İlçe Başkanı Cavit Başoğlu, Kuşadası İlçe Başkanı Hasan Sargın, Karpuzlu İlçe Başkanı Erol Sağdıç, Didim İlçe Başkanı Cüneyt Cabı”

MEMLEKET PARTİSİ İL YÖNETİMİ

Cavit Yenipazarlı Başkanlığındaki Memleket Partisi’nin il yöneticileri de şu isimlerden oluştu: “Mustafa Yılmaz, Fulya Filiz, Habibe Gürer, Suat Soner, Mehmet Ali Işık, Duygu Çiloğlu, 
Zerrin Acar, Remziye Özbek, Hayriye Dalfidan, Mutlu Cantaş, İhsan Sağır, Gamze Görcelioğlu, Dilek Bolpaça, Abdullah Kaçar, Ramazan Kamacı, İlknur Şentürk, Rauf Yumuk, Hatice Gümüştaş, Gökhan Gültekin, Mustafa Güneri, Hasan Toker, Ahmet Ören"

HAYRİ USTA