GÜNDEM Haber Girişi : 02 Ocak 2023 17:41

Fibaemeklilik’ten Mikrogirişimci Kadınlara 'Pembe Kurdele' Hayat Sigortası

Fibaemeklilik’ten Mikrogirişimci Kadınlara 'Pembe Kurdele' Hayat Sigortası

Mikrokredi kullanan dar gelirli girişimci kadınlara, Aktif Bank’ın, Türkiye Grameen Mikrofinans Programı ve Experian iş birliği ile hayata geçirdiği ‘’Ekonomide Aktif Kadınlar’’ projesi kapsamında Fibaemeklilik iş birliği ile “Pembe Kurdele” hayat sigortası hediye edildi.

haber içi reklam

Pembe Kurdele Hayat Sigortası ile mikrogirişimci kadınlara, bir yıl boyunca 5.000 TL kadın kanserleri teminatı, 500 TL de vefat teminat güvencesi verildi. Mikrogirişimci kadınların, Pembe Kurdele Sigortası projesi kapsamında meme kanseri, rahim kanseri, rahim ağzı kanseri, rahim içi kanseri ve yumurtalık kanseri gibi hastalıklara karşı sigortalı olması sağlanıyor.

Yılmaz: “Ekonomide Aktif Kadınlar projesi kapsamında mikrokredi kullanan dar gelirli girişimci kadınlara, “Pembe Kurdele” hayat sigortasını hediye ediyoruz.” Aktif Bank Perakende Bankacılık Grup Başkanı Pınar Yılmaz, mikrokredi uygulamasında 20 yıllık tecrübeyle uzman bir kuruluş olan Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi ile iş birliği içinde; yoksulluğun olmadığı Türkiye hedefine yönelik olarak Ekonomide Aktif Kadınlar Projesini başarılı bir şekilde A Büyüt + A Küçült - uygulamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. “Hayata geçirdiğimiz Ekonomide Aktif Kadınlar projesi kapsamında mikrokredi kullanan dar gelirli girişimci kadınlara, Fibaemeklilik iş birliği ile “Pembe Kurdele” hayat sigortasını hediye ediyoruz.” dedi.

Akgül: “66 il 96 şubede binlerce kadını mikrogirişimci olmaları için destekliyoruz” Yoksulluğun azaltılması için 2003 yılından bu yana, dar gelirli kadınların gelir getirici faaliyette bulunmalarını desteklemek maksadıyla mikrokredi verdiklerini belirten Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Kurucusu Prof. Dr. Aziz Akgül, “Türkiye’deki mikrokredi uygulaması; ilk defa Diyarbakır’da başlatıldı. Bugüne kadar 66 il 96 şubede, 200 binden fazla yoksul girişimci kadının mikrogirişimci olmalarına yardımcı olacak şekilde, toplam 1 milyar 450 milyon lira mikrokredi dağıtımı yaptık. Aktif Bank ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz “Ekonomide Aktif Kadınlar” projesi kapsamında, bugüne kadar ulaştığımız 1.436 kadına 2 milyon 872 bin TL mikrokredi desteği sağlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yılmaz: “Hedefimiz 3 yılda 5.000 dar gelirli mikrogirişimci kadına ulaşmaktır. Aktif Bank ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi iş birliğiyle mikrogirişimci kadınlara desteğimizin büyüyerek artacağını temenni ediyoruz.” dedi. Akgül: “Çalışabilecek durumda olan bütün yoksulların, bir başkasına avuç açmadan, mikrokredi desteği verilerek, kendi kendine gelir getirici faaliyetlerde bulunarak yoksulluğun olmadığı Hepitalist bir Türkiye hedefliyoruz.” dedi.

Mümin: “Kadınların kredi notunu geliştirmelerini sağlayacak eğitim desteği veriyoruz” Gönüllü yöneticileriyle, Ekonomide Aktif Kadınlar projesinde yer alarak, kadınlara finansal okuryazarlık eğitimi veren Experian Türkiye Genel Müdürü Samile Mümin ise şunları söylüyor: “Finansal hizmetlere bu proje vesilesiyle ulaşan kadınların krediye erişimlerini uzun vadede mümkün kılacak ve kadınların finansal okuryazarlığını artırarak kredi notunu geliştirebilmelerini sağlayacak eğitim desteğinde bulunduğumuz için mutluyuz. Öte yandan, kadınlarımızın sağlıklarının, Fibaemeklilik iş birliği ile “Pembe Kurdele” hayat sigortası hediye edilerek güvence altına alınması bizi ayrıca sevindiriyor.”