GÜNDEM Haber Girişi : 23 Kasım 2022 16:55

ÇİFTÇİ’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI ‘SEVGİ DOLU BİR ÖĞRETMEN IŞIK DEMEKTİR’

ÇİFTÇİ’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI ‘SEVGİ DOLU BİR ÖĞRETMEN IŞIK DEMEKTİR’
Germencik Milli Eğitim Müdürü Kemal Çiftçi meslektaşlarının öğretmenler gününü kutladı.

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile Germencik Milli eğitim Müdürü Kemal Çiftçi bir mesaj yayımladı. Çiftçi mesajında é

haber içi reklam

Değerli öğretmen arkadaşlarım, Sevgili öğrenciler,

Bu onurlu öğretmenlik mesleğini yapan bir kişi olmanın kıvancıyla hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum,

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Türk öğretmeninin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenlerimiz ve öğrenciler arasındaki sevgi ve saygının doruk noktasına ulaştığı bir gündür. Sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmaktır.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir.

Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan, yol gösteren ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir.

Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Sevgiyi sunanın, sevgiyi hak etmesi gerekir. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.

Bu kadar şerefle anılan bir mesleğin mensupları olarak sevgili öğretmen arkadaşlarım ve Emekli olan öğretmenlerimize bundan sonraki hayatlarında sağlık ve huzur temenni ediyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olup ahirete irtihal eden öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum" ifadelerine yer verdi.