GÜNDEM Haber Girişi : 08 Mart 2021 10:48

AYTEKİN KAYA'YA 60 GÜN UZAKLAŞTIRMA

Aydın İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya'ya bir kadın çalışanın şikayeti üzerine 60 gün uzaklaştırma cezası verildi.

31 Mart seçimlerinin ardından İncirliova ilçesinde yaptıkları ve davranışlarıyla gündemden hiç düşmeyen Başkan Aytekin Kaya bir kez daha gündeme düştü. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde bir kadın çalışanın şikayeti üzerine Başkan Kaya'ya 60 gün uzaklaştırma cezası verildi. Belediye Başkanı Aytekin Kaya, böyle bir kararın kendisine tebliğ edilmediğini belirtti.

MENDEŞ

Edinilen bilgiye göre; İncirliova Belediyesi'nde çalışan E.E. isimli bayan, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya hakkında 04 Mart günü Aydın Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi oldu. E.E. şikayetinde Aytekin Kaya için uzaklaştırma talebinde bulundu. Bunun üzerine 05 Mart 2021 tarihinde İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya'ya nöbetçi mahkeme E.E.'den uzaklaştırma cezası verildi. Kararda "04.03.2021 günü meydana gelen olayla ilgili olarak şiddet uygulayan isimli hakkında 6284 sayılı Kanun'un 5/1-a maddesinin 60 gün uygulanmasına, karar verilmiştir" ibarelerine yer verildi.

Kararın 05 Mart Cuma günü saat 21: 37'de alındığı belirtilerek çalışanı ile Belediye Başkanı Aytekin Kaya arasında değişik dosyalardan davaları bulunduğu öğrenildi.

egem

Bahse konu belediye çalışanı kişiyi yakın zamanda görmediği gibi bir araya da gelmediğini belirten İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, "Bu kişi belediyeyi 6 sefer mahkemeye verdi. Kendisi ile yan yana bile gelmişliğimiz yok. Bu nasıl bir şey anlamış değilim. Bunlar tamamen iftira" diye konuştu.