GÜNDEM Haber Girişi : 11 Ocak 2023 11:57

AYDINLILAR DİKKAT! Kuvvetli yağış uyarısı yapıldı

Aydın’da kuvvetli yağış ve sağanak yağış etkisini sürdürecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü aralarında Aydın için turuncu kod uyarısında bulundu.

Güne yağmurlu başlayan Aydın’da kuvvetli  sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar Çarşamba gününe kadar devam edecek. Peki Aydın’da etkisini gösteren turuncu kod uyarısı nedir? Hava durumu tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

Meterolojiden yapılan açıklamalar kapsamında vatandaşlar “Aydın çevrelerinde devam eden ve yer yer kuvvetli olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Aydın İl merkezi ile Kuşadası, Didim, Söke, Çine, Köşk, Sultanhisar, Yenipazar, Bozdoğan, Nazilli, Kuyucak, Buharkent ve Karacasu ilçelerinde, yarın (11.01.2023 Çarşamba) akşam saatlerine kadar kuvvetli (21-50 kg/m2) olarak devam etmesi beklenmektedir. Kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli, rüzgar gibi) olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri ile uyarıldı.