• muhammed ali künkcü
GÜNDEM Haber Girişi : 13 Aralık 2023 18:30

ALMANYA’NIN ÖNDE GELEN FİRMASI İLE ÖN PROTOKOL İMZALANDI

ALMANYA’NIN ÖNDE GELEN FİRMASI İLE ÖN PROTOKOL İMZALANDI
Söke Belediyesi, Almanya'nın önde gelen geri dönüşüm firması Remondis ile 10 Milyon Euro'luk bir yatırım projesi için ön protokol imzaladı.

Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek olan bu önemli projenin müjdesini verdi.

ozan

Geri dönüşüm alanında gerçekleşecek olan projenin ön protokolü, Alman şirketi Remondis'in yetkilisi Thomas Tölle ve Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan tarafından imzalandı. Başkan Arıkan, imza töreni sonrasında yaptığı açıklamada, "Sökemize hayırlı olsun" dedi.

Başkan Arıkan, 10 Milyon Euro'luk yatırımın Söke'nin çevresel sürdürülebilirliğine önemli katkılar sağlayacağını belirtti. Aynı zamanda, geri dönüşüm alanında modern teknolojilerin kullanılacağı bu proje ile atıkların etkili bir şekilde değerlendirilmesini hedeflediklerini ifade etti.

Geri dönüşüm yatırım projesi, Söke'nin çevre konusundaki sorumluluklarını yerine getirme çabalarını destekleyerek, bölge ekonomisine olumlu katkılarda bulunmayı amaçlıyor.

Büyük yatırım projesi ile ilgili detayları önümüzdeki süreçte kamuoyu ile paylaşacaklarını belirten Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; “Hem yatırım hem de çağın gerekliliği olan geri dönüşüm ve sıfır atık projesi anlamında önemli bir adım attık. Proje ile çevre dostu projelerin hayata geçirilmesi için sağlam bir temel oluşturacağımızı düşünüyorum. Sökemize hayırlı olsun” dedi.