GÜNDEM Haber Girişi : 22 Mart 2021 22:14

YERLİ’NİN LİMA OYUNU DANIŞTAYA TAKILDI

Söke Belediye Başkan yardımcısı Veli Devrim Yerli'nin Lima A.Ş’nin yönetim kurulu Başkanı olmak için yapmış olduğu hamle Danıştaya takıldı.

Söke Belediye Başkan yardımcısı Veli Devrim Yerli, Şubat meclisinde Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in temsilci olarak atanması için Meclis gündemine ekletmiş ve oylama sonucu Başkan Tuncel Söke Belediyesini temsil etme hakkını elde etmişti.

TUNCEL'İN TEMSİL HAKKI SADECE GENEL KURULDA

Başkan Tuncel’in temsil hakkının sadece genel kurulda olduğu anlaşıldı. Danıştay belediye şirketine atanacak kişilerin isimlerinin meclisin onayından geçmesi gerektiğini belirten bir karara imza atmıştı. Başkan Tuncel'in Lima A.Ş yönetim kuruluna kimi atamak istiyorsa isimlerin Söke Belediye Meclisi tarafından onaylanacağı da bu karar sonrasında kesinleşmiş oldu.

TUNCEL GENEL KURULDA TEMSİLCİ

Söke Belediyesinin Şubat ayında yapılan meclis toplantısında Başkan Tuncel’e verilen yetkinin sadece Genel Kurul İçin olduğu kesinlik kazanmış oldu. Söke Belediyesi yetkilileri Söke Ticaret Odasının bilgisine göre hareket ettiklerini belirtiyorlar, ancak bu konuda da karar kesin şirket yönetimi Belediye Meclisinden geçiyor.

MENDEŞ