GÜNDEM Haber Girişi : 18 Mart 2021 15:29

VALİ AKSOY GERMENCİK'TE SORUNLARI DİNLEDİ

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Germencik'te muhtarlar ve kurum müdürleri ile bir araya geldi.

Germencik 19 Mayıs Gençlik Parkında düzenlenen programda muhtarlar ve kurum müdürleri ile bir araya gelen Aksay, dönem dönem muhtarlarla bir araya geldiklerini ve mahallelerin sorunlarını dinlediklerini söyledi.

MENDEŞ

Aksoy İlçelerimiz ve mahallelerimizde yapılması gereken çalışmaları hep birlikte çözeceğiz diyerek Kovid 19 Koronavirüse karşı da uyarılarda bulundu. Aksoy Gazetecilere yaptığı Açıklamada "Aydın’da İl Kurum Müdürlerimizle birlikte Her Ay bir İlçede Toplanıyoruz. Muhtarlarımızı dinliyoruz. Onların bize aktardığı sorunlar konusunda ilgili Müdürlerimiz not alıyor. Mevcut bilgileriyle onları cevaplandırıyor. Yatırımı gerektiren başka Kurumlarla Koordinasyonu gerektiren hususlar varsa bunları not alarak daha sonra çözüm üretme amaçlı çalışmalar sürdürülüyor. Bütün Kurum ve Kuruluşlarımız bu Toplantıya katılıyor. Büyük Şehir Belediyemiz İlçe Belediyemizde Kamu Kurumları da hep bir aradayız. Amacımız vatandaşımızın bize aktardığı bir sorun varsa bunlara çözüm üretmek.

MASKE MESAFE HİJYEN OLMAZSA OLMAZIMIZDIR

"Özellikle son günlerde Aydında da Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı Rakamlarda da görüleceği üzerine çok yüksek olmasa da artışlarımız var. Bu bakımdan vatandaşlarımızın daha duyarlı hale gelmesi Koronavirüs ile ilgili ortaya konan kurallara titizlikle uyulması önemli Maske, Mesafe ve Temizlik bizim olmazsa olmazımız bu anlamda tavsiye edilen bütün bu kurallara Herkesin büyük bir titizlikle uyması gerekiyor. Eyer normalleşmek istiyorsak kurallara uymamız ve normalleşmeyi hep beraber istememiz gerekiyor. Bunu da hep birlikte başaracağız. Aydın Halkı bugüne kadar duyarlı bir şekilde davrandı. Bundan sonra da aynı hassasiyeti sürdürüleceğine inanıyorum" dedi.

egem