• TALAT REKLAM
GÜNDEM Haber Girişi : 02 Ağustos 2022 14:33

TÜRKİYE’DE SEZONUN İLK PAMUĞU SÖKE OVASINDAN

Türkiye'de sezonun ilk pamuğu Söke Ovası'ndan

Türkiye'de yeni sezonun ilk pamuk hasadında yine gelenek bozulmadı. İlk hasat sevinci Aydın'ın Söke ilçesine bağlı Doğanbey Mahallesi'nde gerçekleştirildi. 

Üretici Ali Karasu'nun pamuk hasat sevincine Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri ile odanın yönetim kurulu ve meclis üyeleri de ortak oldu. 

Bu yıl buğday hasadı yapılan arazilere ikinci ürün ekimi ile birlikte 320 bin dekar pamuk ekiminin yapıldığı Söke Ovasında yeni sezonun heyecanını yaşadıklarını belirten Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, yeni sezonun tüm üreticilere hayırlı olmasını diledi. Sezonun ilk pamuğunu yetiştiren üretici Ali Karasu'yu kutlayan Başkan Tanyeri, yeni sezondan fiyat beklentilerinin 20 liranın üzerinde olduğunu söyledi. Üretimde artan maliyetlere dikkat çeken Mustafa Tanyeri, üreticilerin beklentilerini iletmek üzere en kısa sürede Ankara ziyareti gerçekleştireceklerini belirtti. 

Üretici Ali Karasu ise çiftçiliği çocuk yaşlardan bu yana seve seve yaptıklarını, bu yıl Söke'de ilk pamuk hasadının kendilerine nasip olduğu için mutlu olduklarını söyledi. 

Elle toplanan pamuk daha sonra Akgünler Çırçır fabrikasına teslim edildi.