GÜNDEM Haber Girişi : 01 Temmuz 2021 12:27

TUNCEL GİDERAYAK BÜYÜKŞEHİR PAYLAŞIMLARINI BEĞENEN PERSONELİ SÜRGÜNE GÖNDERDİ 

Hastalığının tam tanımı “ileri derecede parkinson” olarak belirlenene Tuncel'in Büyükşehir paylaşımlarını beğenen personelleri sürgüne gönderdiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel hastalığı sebebiyle zor günler geçiriyor. Hastalığının “ileri derecede parkinson” olarak belirlendiği Belediye Meclis toplantısı olması sebebiyle üç gün izine ayrılıp vekaleti Söke Meclis Üyesi Şahabettin Kara’ya bıraktığı öğrenildi. 

BİLGİN BALAT

Başkan Tuncel hastalığı sebebiyle yakın dönemde görevinden ayrılacağı konuşulurken yapmış olduğu görev değişiklikleri ile gündemde kalmaya devam ediyor.

Başkan Levent Tuncel'in Aydın Büyükşehir Belediyesinin haber ve yorumlarını beğenen personellerin görev yerlerini değiştirmesi CHP’liler tarafından öfke ile karşılandı. Başkan Tuncel daha önce Söke Belediye ve Büyükşehir Meclis üyesi, Söke Belediyesi Başkanvekili Mehmet Arif Ceylan’ın oğlu Muzaffer Ceylan’ı özel kalem Müdürlüğü emrinden alarak Temizlik işleri müdürlüğüne göndermişti. 

Görev değişiklilerini Söke Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa İberya Arıkan’ın onayladığı iddia edildi. Arıkan ise daha önceki yıllarda organize suç örgütünün dinleme tapelerine  takılmıştı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun sağ kolu Aydın Büyükşehir Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli’ye Başkan Tuncel adına saldırı düzenlenmesini organize ettiği haberlerine de konu olmuştu . 

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in her türlü “ karanlık” işlerinin içinde olan Arıkan sürgün tebligatlarına verdiği onayla hedef konulan isim oldu. Başkan Tuncel izinli olduğu için imza atmaktan kaçındığı öğrenildi. 

EN DİKKAT ÇEKİCİ İSİM ARCAN 

HAYRİ USTA

Sürgün edilen personellerin içinde en dikkat çekici isim Aykut Arcan olduğu görüldü. Aykut Arcan’ın babası Hikmet Arcan’ın uzun yıllar CHP’de yöneticilik yaptığı öğrenildi. Yıllık iznini kullanan Arcan’ın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ait bir paylaşımı beğendiği için sürgün edildiği iddia edildi. Başkan Tuncel; Arcan’ı Çerçioğlu’nun paylaşımlarını beğenmemesi için uyardığı beğeniler devam edince “ Aykut’u bu binada görmek istemiyorum” diyerek sürgüne gönderdiği öğrenildi. Arcan’ın sürgün tebligatını imzalayan da Arcan ile her gün tavuk mangal yaptığı Başkan Yardımcısı Mustafa İberya Arıkan oldu.