GÜNDEM Haber Girişi : 14 Haziran 2021 22:13

TUNCEL ANKARA'DAN MUTSUZ DÖNDÜ

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, cuma günü sağlık sorunları sebebiyle gittiği Ankara'dan mutsuz döndü.

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel'in hastalığının son durumunu öğrenmek üzere gittiği Ankara’dan mutsuz döndüğü iddia edildi. Geçtiğimiz hafta Cuma günü Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel'in Ankara'da özel bir doktor randevusu alarak hastalığı sebebiyle doktor kontrolünden geçeceğini siz kıymetli okurlarımıza duyurmuştuk. Aldığımız bilgiye göre Tuncel'in Ankara'da gittiği doktor, hastalığındaki ilerlemenin %35 seviyesinde olduğunu, konuşma ve yürüme zorluğunun artarak devam ettiği bildirilmiş. 

BİLGİN BALAT

Başkan Tuncel uzun zamandır yaşadığı yürüme, konuşma ve odaklanma sorunu sebebiyle Belediye Meclis Toplantılarında ve törenlerde ayakta durmakta güçlük çektiği gözleniyordu. 

Tuncel'in geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara Çukurambar’da muayene olduğu doktordan Söke’ye maalesef umutlu dönmemiş. Başkan Tuncel’i muayene eden doktor, hastalığın %35 seviyelerinde ilerlediğini, tedavisinin mümkün olmadığını, ancak kendisine çeşitli takviyelerden oluşan bir reçete verdiği iddia edildi. Doktor'un Tuncel'e, sıcak havalarda dışarıda fazla bulunmaması, stresli ve tartışmalı ortamlardan uzak durması, heyecan yaratacak aktivitelerden de uzak kalması ve günde en az 10 saat yatarak dinlenmesi tavsiyesinde bulunduğu öğrenildi. 

HAYRİ USTA

Başkan Tuncel’in önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı yaparak sağlık durumu ile alakalı Söke Halkını bilgilendireceği öğrenilirken, 2021 yılı sonuna kadar yürütmeyi düşündüğü görevini her an bırakabileceği, yerine de Veli Devrim Yerli’yi düşündüğü iddia edildi. Yerli ise Millet İttifakı Meclis grubundan Başkan olarak çıkamayacağını bildiği için Başkan Tuncel’in son dakikaya kadar görevine devam etmesini istediği öğrenildi.