GÜNDEM Haber Girişi : 18 Ocak 2023 13:09

Son Dakika... Erdoğan Seçim Tarihini Resmen Açıkladı

Seçim tarihine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihine ilişkin Adnan Menderes'in 73 yıl önce seçildiği tarih olan 14 Mayıs'ı ilan etti.

Türkiye, sandık başına gitmek için gün sayıyor... 2023 yılında yapılacak olan cumhurbaşkanı seçimi için milyonlar oy kullanacak. Seçim günü ise merak konusu olan gündem maddeleri arasında yer alıyor. Seçim tarihine ilişkin kritik açıklama AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

Menderes'e atıf yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrat Parti Lideri Adnan Menderes'in, "Yeter! Karar milletindir" sloganıyla CHP'nin tek parti dönemine son verdiği 14 Mayıs 1950 tarihindeki seçimlere atıf yaptı.
Tarayıcınız video türünü desteklemiyor. Daha güncel bir tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Seçimler için 14 Mayıs'ı işaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün, 6'lı masa diye karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, kifayetsiz muhterislere yeter diyecektir." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim tarihine ilişkin açıklamaları şu şekilde: 

"Rahmetli Menderes, 14 Mayıs 1950'de sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştır"

"Siyasetin günlük hercümerci içinde insanların söyledikleri sözler elbette önemlidir. Asıl belirleyici olan aynı insanların sandık başına gittiklerinde geleceklerine karar verirken nelere bakacakları, neleri dikkate alacaklarıdır. Rahmetli Menderes, 14 Mayıs 1950'de "Yeter söz milletindir" diyerek milletin gönlüne girmiş ve sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştır."

"2023'te milletimizin desteğine talibiz"

"Aynı şekilde rahmetli Özal, darbenin gölgesinde girdiği seçimde Türkiye'ye çağ atlatma vaadiyle önemli bir başarı kazanmıştı. 'Bizde artık hiçbir şey olmayacak' diyerek özgürlük ve refah özlemi içindeki milletimizin büyük desteğiyle hükümete gelmiştik. Şimdi 'Yeter. Sözde, kararda, gelecekte milletindir' diyerek 2023'te milletimizin desteğine talibiz."