GÜNDEM Haber Girişi : 14 Nisan 2023 18:06

Söke Ticaret Odası'ndan deprem bölgesine destek çağrısı

Söke Ticaret Odası TOBB'un deprem bölgesi için başlattığı "İş Dünyası Konut Seferberliği" kampanyasına vatandaşları destek olmaya çağırdı.

Söke Ticaret Odası Başkanı Metin Sakalar düzenlediği basın toplantısında, "Hayırseverlerimiz, işadamlarımız ve vatandaşlarımızı konut seferberliğine destek olmaya çağırıyoruz" dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 1 milyar TL nakti katkı ile başlatılan kampanya nedeniyle birlik bünyesinde zorunlu olanlar dışında tüm harcama ve yatırımlar durdurulduğunu kaydeden Başkan Sakalar, "tüm kaynaklarımız bu hayırlı işe seferber edilmiştir" şeklinde konuştu.

Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşların dilediği tutarda bağışta bulunabileceğini belirten Sakalar, "Sanal POS aracılığı ve kredi kartları ile bağış alınabilecektir. Hesaplara yatan bağışlar günlük olarak kampanya web sitesinde yayımlanacaktır. Ayrıca hayır severlerin zekatları kabul edilecek. Bağış tutarının tamamı vergi matrahından düşürülebilecektir. Kampanya hesapları 1 Temmuz tarihine kadar açık olacaktır. İnşa edilecek evler, TOKİ modelinde 105 m2 ve 3+1 oda büyüklüğünde olacaktır. Her bir blok 20 daireden oluşacaktır. İnşaatlar bittikten sonra depremzedelere kura ile teslim edilecektir. Mahalle, site, blok ya da daire bedelinin bağışlanması durumunda, ilgili bölüme bağışçının arzu ettiği isim verilecektir" dedi.

Söke Ticaret Odası'nda düzenlenen basın toplantısında, Söke Ticaret Odası Meclis Başkanı Veysel Kara, Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, Meclis Başkanı Yusuf Çam ve Sögiad Başkanı Murat Günal yer aldı.