GÜNDEM Haber Girişi : 11 Mart 2021 22:01

SÖKE'DE 1 MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI

Söke Akçakaya mahallesi’nde artan vakalar nedeniyle 10 hane ve 21 temaslı kişi izolasyona alındı...

Söke İlçe Kaymakamı Soner ZEYBEK, beraberinde İlçe Sağlık Müdürü Esma GÜRSOY, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Gökhan KURGAN ve Akçakaya Mahalle Muhtarı SelahattinGÖLCÜK eşliğinde filyasyon ekipleri ile birlikte Akçakaya Mahallesi’nde yapılan çalışmalara katıldı.

MENDEŞ

Kaymakam Soner ZEYBEK, Covid- 19 sürecinde çalışmalarını sürdüren Filyasyon ekibinin denetim çalışmalarına katılarak hem ekibe moral verdi hem de denetimlerde bulundu.

Kaymakam ZEYBEK, Covid-19 sürecinde mesleki zorluklarla mücadele eden görevli filyasyon denetim ekibinde bulunan personele moral vererek, filyasyon ekipleri ile yerinde denetimde bulundu. Temaslı ve pozitif olan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek ilçemizdeki vaka sayılarının artışının maske mesafe ve hijyen kuralları göz ardı edilerek yapılmakta olan ev ziyaretlerine dikkat çekti.

Kaymakam ZEYBEK denetimlere ilişkin yapmış olduğu açıklamasında; “İlçemizde oluşturduğumuz filyasyon ekiplerimizle sahada görev yaparak vatandaşlarımızın sağlığına kavuşması için mücadele ediyoruz. Bu süreçte sağlık çalışanlarımıza her türlü yardımı ve kolaylığı sağlıyor, vatandaşlarımızdan da aynı duyarlılığı göstermelerini rica ediyoruz. Şu anda yürütülen çalışmalar ilçemiz için hayati öneme sahip, hep birlikte sağlıklı bir yaşam için seferber olacağız. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına herkesin uyması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kurallara uyacağız, kurallara uymayanları uyaracağız, hala kurallara uyulmuyorsa her daim Salgın Denetim Merkezi’mize ihbarda bulunun. Salgın denetim merkezimiz yapılan ihbarları anında inceleyerek gerekli yasal işlemleri uygulayacaktır. Buradan tüm vatandaşlarımıza uyarılarımı yinelemek istiyorum, mümkün olduğunca ev ziyaretleri yapmamaya mecbur kalmadıkça bir araya gelmemeye özen gösterelim. Akçakaya mahallemizde artan vakalar nedeniyle bugün itibariyle 10 hane ve 21 temaslı kişi izolasyona alınmıştır. Vakalarımızın artış gösterdiği bölgemizde giriş ve çıkışlar Jandarma ekiplerimiz tarafından şu andan itibaren kontrollü olarak sağlanacak ve teması mümkün olduğunca azaltmak amacıyla mahallede bulunan umuma açık olan 1 kahvehanenin İlçe Hıfzıssıhha Kurul Kararıyla kapatılması kararlaştırılmıştır. Bu vesile il mahalli vaka istatistiklerine paralel olarak ilçemizdeki vaka artışlarının en önemli sebebi, ev ziyaretleri, vakaların meslek bazında değerlendirilmesi sonucu da en çok emekliler ve ev hanımlarında artışların yaşandığını göstermektedir. Bu bize vaka artışlarının en önemli sebebi olarak karşımıza ev ziyaretleri yapılması sonucu artış eğilimine geçtiğini göstermektedir. Lütfen bütün toplum olarak duyarlı olalım; maske, mesafe ve hijyen kurallarına harfiyen riayet ederek sorumluluk alalım. Unutmamalıyız ki; alınan tüm tedbirlerin ne kadar süreceğini, bizlerin tedbirlere uymadaki ısrarı belirleyecektir” dedi.

egem