GÜNDEM Haber Girişi : 19 Mart 2021 17:46

SÖKE BELEDİYESİ’NDE SAİME CANTÜRK KRİZİ

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ve CHP teşkilatının Söke Belediyesi ziyaretinde CHP heyetine Saime Cantürk'ten saldırı.

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ve CHP teşkilatından bir çok kişi Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’i makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında CHP Söke Belediye Meclis Üyesi Saime Cantürk’ün Çerçioğlu ve Büyükşehir aleyhinde yapmış olduğu konuşmalar krize sebep oldu. CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ve CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, Saime Cantürk'ü sert bir dille uyararak Söke Belediyesinden ayrıldığı, Başkan levent Tuncel'in ise yaşanan duruma sessiz kaldığı öğrenildi.

MENDEŞ

"BÜYÜKŞEHİR’İN YAMALARI"

egem

İddaya göre; Söke Belediyesi Meclis Üyesi Saime Cantürk keyifli ve neşeli geçen ziyaretin bir bölümünde CHP’li Milletvekili Hüseyin Yıldız’a dönerek "Siz şuan ki durumdan memnunmusunuz? Büyükşehirden memnun musunuz? Büyükşehir bir çok kişiyi almış kendine yama yapmış, onları yönetici yapmış, nemalandırıyor. Bakın burada da  var o yamalardan. Büyükşehir yalakaları bunlar.” deyince başta CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız olmak üzere bütün partililer duruma tepki göstermiş. Cantürk yaşanan tepkinin sonrasında sesini daha da yükselterek "Hepinizi yazdım. Genel merkeze şikayet edeceğim. Çerçioğlu’nun yalakaları. Memleket Çerçioğlundan ibaret değil. Yaptıklarınız yanınıza kalmayacak” diye bağırdığı makam odasının dışında kalan basın mensuplarının da bu hararetli konuşmaları duydukları iddia edildi.