GÜNDEM Haber Girişi : 01 Nisan 2021 17:24

ÖNDEŞ '3'ÜNCÜ YILIMIZIN İLK MECLİS TOPLANTISI HAYIRLI OLSUN'

Germencik Belediye Meclisi, Nisan ayı meclis toplantısının ilk oturumunu gerçekleştirdi.

Germencik Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Nisan ayı meclis toplantısında 3'ü gündem dışı olmak üzere toplam 10 madde görüşülürken, Belediye Başkanı Fuat Öndeş görev süresinde 3'üncü yılının ilk oturumunu açtı. 

MENDEŞ

MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ SEÇİLDİ

İlk 3 maddenin meclisin sonuna eklenmesi önerisinin ardından 4'üncü maddenin görüşülmesi ile başlayan toplantıda Meclis 1. Başkan vekili ve 2. Başkan Vekili seçimleri yapıldı. Yapılan kapalı zarf usulü gerçekleşen seçimde 13 oy kullanılırken. Meclis 1. Başkan vekili olarak 13 oy alan Batuhan Değirmenci 1. Başkan Vekili, 12 oy alan Murat Karabulut 2. Başkan Vekili oldu.

Gündemin 5. maddesi olan Belediye Meclisi Divan katipliğine asil ve yedek üye seçimleri yapıldı. Gerçekleşen kapalı zarf usulü seçimde 13 oy alan Tahsin Pehlivan ve Abdullah Acar asil, Aydın Bircan ve Orhan Aydoğmuş 13 oy alarak yedek divan katibi olarak seçildiler. Gerçekleşen encümen Üye seçimlerinde ise 1 yıl görev yapacak isimler 13 oy alarak Serdar Çapakçıoğlu ve İsmail Çelik oldu. Meclis toplantısının bir diğer meddesi olan  İhtisas komisyonları belirlenmesinde de Plan Bütçe Komisyonunda Abdullah Acar, Batuhan Değirmenci, Bayram Çetin İmar ve Bayındırlık Komisyonunda Murat Karabulut, İsmail Çelik, Şeref Kara Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonunda Orhan Aydoğmuş, Mehmet Çondur ve Hicran Tütüncü görev aldılar.  

2020 FAALİYET RAPORU ONAYLANDI

2020 Yılı Faaliyet Raporunun onaylanması maddesinde söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Bircan "Geride Bıraktığımız yıl içerisinde belediyemizce gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin hazırlanan 2020 yılı mali faaliyet raporunu görüşeceğimiz bu meclis toplantımızın Belediyemize, İlçemiz ve Germencikli Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Malumunuz ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını Ülkemizi de etkisi altına almıştır. Bugün halen etkinliğini ve varlığını günden güne artırarak sürdürmektedir. Belediye olarak önce halk sağlığı diyerek bu salgınla mücadele ediyoruz. Salgının ilk gününden bu yana önemli faaliyetler gerçekleştirdik. esnaflarımıza madi yardımın yanı sıra öğrencilerin sınav giriş ücretlerinin ödenmesi, dezenfektan, maske ve erzakdağıtımını ekiplerimizin saha çalışmaları ile gerçekleştirdik. Pandeminin yanı sıra belediye olarak asli görevimizi de unutmadan sürdürdük. Kalıcı eserler bırakmak adına çalışmalara devam ediyoruz. Hayatın her alanında halkımızın menfaatine yönelik çalışmalar yapıyoruz. Vizyon çalışmaları ile ilçemizin ilerlemesi için büyük emek sarf eden Başkanımız Fuat Öndeş'e teşekkür ediyorum" dedi. 2020 faaliyet raporu gerçekleşen oylama sonucunda oy birliği ile kabul edildi. Toplantının 1. oturumu, komisyonlara havale edilen konuların görüşülmesinin ardından2 Nisan 2021 günü 2. oturumda görüşülmek üzere kapandı.

egem