GÜNDEM Haber Girişi : 13 Kasım 2021 20:51

OLAYIN ASLI AÇIKLAMADAN SONRA ORTAYA ÇIKTI

Aydın'da yayın hayatını sürdüren Aydınpost haber sitesinde bugün çıkan ve "Fuat Öndeş Belediyenin aracıyla fena yakalandı" başlıklı haber sonrası Germencik Belediyesi'nden açıklama geldi.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş'in izinli iken belediyenin aracı ile kendi evinde tadilat yaptırdığı iddiaları sonrasında yapılan açıklama ile olayın aslı ortaya çıktı. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş'in belediyeye ait aracın, evinde kullanmadığı eşyaları GESA ekiplerine teslim etmek için Başkan Fuat Öndeş'in evinin önünde bulunduğunu belirttiler.

öğretmenler günü

Bugün Aydınpost'un ortaya attığı iddialar sonrasında Germencik Belediyesi sosyal medya hesabında paylaşılan açıklamada "Sosyal medyada bir şahsın belediye başkanımız Sayın Fuat Öndeş’in evinin önünde belediyemize ait olan bir aracın görüntülerini paylaşarak, aracı şahsi işlerinde kullandığı iddiası üzerine bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Kamusal bir görev olan ve etik kuralları bulunan gazetecilik mesleğini ayaklar altına alarak kendisine gazeteci sıfatı yakıştıran şahsın tüm iddialarını ve iftiralarını kabul etmiyor, kamuoyunu da bu gibi art niyetli kimselere itibar etmemelerini rica ediyoruz. Germencik Belediyesi olarak bu güne kadar hayata geçirdiğimiz tüm proje ve uygulamalarda sosyal belediyecilik ilkesiyle hareket ettiğimiz konusu tüm kamuoyunun malumudur. Sosyal belediyecilik faaliyetlerimizin başında yer alan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın giyim, ev eşyası, gıda vb. gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için yürüttüğümüz program çerçevesinde ekiplerimiz mesai kavramı gözetmeksizin bağışta bulunmak isteyen hayırseverlere ulaşarak bu yardımları toplamaktadırlar. Belediye Başkanımız Sayın Fuat Öndeş de sade bir vatandaş olarak evinde kullanmadığı giysi, kitap, ikinci el ev eşyalarını bağışlamış, kendisi taşıyıp yükleyerek ekiplerimize teslim etmiştir. Tüm durum bundan ibaret olup aksi yönde atılan tüm iftiraları iddia sahiplerine iade ediyor, toplumun vicdanına bırakıyoruz.  Gündem de bu kadar sorun varken, hayat pahalılığı, geçim sıkıntıları, ekonomik problemler tırmanmışken, birileri tarafından belli bir maksatla kiralanan ve gazetecilik iddiasıyla karalama kampanyası yürüten bu gibi kimselerin iftiralarına cevap vermek amacıyla gündemi meşgul ettiğimiz için üzgünüz. 
Germencik Belediyesi olarak sosyal belediyecilik ilkesiyle halkımızın her zaman yanında olmaya devam edecek, topluma dokunmaya, maddi manevi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi.

ORTAYA ATILAN İDDİAYA AİT HABERİN LİNKİ