• TALAT REKLAM
GÜNDEM Haber Girişi : 27 Kasım 2021 13:42

MOTOSİKLET HIRSIZI YAKALANDI

Aydın’ın İncirliova ilçesinde farklı günlerde 3 motosiklet çaldığı ileri sürülen şüpheli tutuklandı. Şüphelinin çaldığı motosikletleri 400 lira ve 1’er cep telefonu karşılığında sattığı öğrenildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, motosiklet hırsızlığının artması üzerine ilçede çalışma başlattı. Salı günü Cumhuriyet Mahallesi Mithatpaşa Caddesi’nde 09 UL 365 plakalı motosikletin çalınması üzerine çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, şüphelinin hırsızlık ve uyuşturucudan 37 dosyası bulunan A.S. (23) olduğunu belirledi. Alışveriş yaptığı sırada yakalanan şüphelinin üzerinde yapılan aramada ise bir miktar metamfetamin ele geçirildi.

400 LİRA VE TELEFON KARŞILIĞINDA SATMIŞ

Şüphelinin motosikleti, hırsızlıktan çok sayıda sabıkası bulunan H.A.’ya (23) 400 lira ve bir cep telefonu karşılığında sattığını, 15 Kasım’da Cumhuriyet Mahallesi’nden de 09 AEU 977 plakalı motosikleti çaldığını bunu da Germencik ilçesinden E.T.’ye (32) 400 liraya sattığını, 20 Kasım’da Cumhuriyet Mahallesi’nden çaldığı 09 UP 643 plakalı motosikleti de H.A’ya 400 lira ve cep telefonu karşılığında sattığı öğrenildi.
Olayla ilgili yapılan çalışmada ise iki çalıntı motosikletle birlikte gözaltına alınan H.A. ile C.D. ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, A.S. de sevk edildiği mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.