GÜNDEM Haber Girişi : 02 Eylül 2022 15:49

MHP Söke İlçe Başkanı'ndan Zehir Zemberek Açıklama "Gerçek Yüzlerini Gösteriyorlar"

Milliyetçi Hareket Partisi Söke İlçe Başkanı Ömer Akalın dün gerçekleşen Söke Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısında Cumhur İttifakı olarak sundukları önergenin reddedilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP Söke İlçe Başkanı Akalın, CHP ve İyi Partili meclis üyelerinin gerçek yüzlerini gösterdiklerini söyleyen Akalın milliyetçi ve ülkücü camianın sandıkta gereğini yapacağını kaydetti. Akalın yaptığı açıklamalarda "Kamuoyunun dikkatine; 01.09.2022 tarihinde yapılan Söke Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında Cumhur ittifakı olarak Cumhuriyet Mahallesi'nde ismi bulunmayan bir parkın isminin cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş isminin verilmesi adına önerge verdik, yapılan oylamada önergemizin kabulü CHP ve İyi Parti'nin ret oyları ile reddedilmiştir.
Her defasında ülkücü geçmişi olduğunu iddia eden,  sosyal medya hesaplarında fotoğraflar paylaşan İyi Parti'nin siyaset cambazı ilçe başkanı Çağlar Çelikez bekleneni yapmış, parkın isminin Alparslan Türkeş olmaması adına İyi Parti meclis üyelerine etki etmiştir.
 MHP eski ilçe başkanlarından İyi Parti belediye meclis üyesi Turgay Avcı, oylamada neden çekimser oy kullandığını anlatmaya çalışmış, günah çıkartmaya çalışırken komik bir duruma düşmüş ve şu anda neden MHP'de değil de İyi Parti'de siyaset yaptığını milliyetçi ülkücü camiaya göstermiştir. 
 Bir süre MHP'de bulunan ve koltuk bulamayan İyi Parti'de belediye meclis üyesi olan ve ayrıca ilk fırsatta oğluna belediyede kadro açtıran koltuk sevdalısı Mehmet Mert de ret oyu vererek bizleri yanıltmamıştır.
 Alparslan Türkeş ismine tahammülü olmayanlar, onun hatırası MHP'ne her fırsatta öfke ve kin tutanlar, niyetlerini her fırsatta belli ederek  ülkücü milliyetçi camiaya İyi Parti'nin gerçek yüzünü görmektedirler. Milliyetçi ve ülkücü camia sandıkta da gereğini yapacaktır." ifadelerine yer verdi.