GÜNDEM Haber Girişi : 09 Kasım 2021 18:22

METİN YAVUZ 'CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü RAHMETLE ANIYORUM'

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yılı dolayısı ile bir anma mesajı yayımladı.

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz anma mesajında şu ifadelere yer verdi: "10 Kasım Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerinin özeti olan Cumhuriyetimizin ve rengini şehitlerimizin kanından alan al bayrağımızın gölgesinde düşünme, bilinç tazeleme, birliğimizin, dirliğimizin daim olduğunu tüm dünyaya bir kez daha haykırmanın; dünya mazlumlarının gözlerinde parıltı, yüreğinde umut olmanın günüdür.

öğretmenler günü

“Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” düsturuyla Aziz Milletimizin dünyada örneği olmayan mücadelesinin eseri olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracağımız 2023 hedefimize doğru emin adımlarla hiçbir şeyden yılmadan, korkmadan milletçe tek vücut olarak yolumuza devam ediyoruz ve edeceğiz. Bu inanç ve düşüncelerimle ebediyete irtihalinin 83. yıldönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatan, millet, bayrak ve mukaddesat uğruna canlarını siper etmiş aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.