• TALAT REKLAM
GÜNDEM Haber Girişi : 13 Aralık 2021 11:02

İYİ PARTİ İL BAŞKANI PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) tarafından tavır, davranış ve açıklamalarıyla Millet İttifakı’na zarar verdiği iddiasıyla disipline sevk edilen İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci partiden ihraç edildi.

Aydın’da geçen yıl Temmuz ayında İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı’na seçilen Süleyman Demirci ile ilgili beklenen karar çıktı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu başta olmak üzere İYİ Partili Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan hakkında rüşvet aldığını iddia etmesi ve çeşitli söylemleri, geçtiğimiz Temmuz ayında istifa eden Karacasu Belediye eski Başkanı Zeki İnal’ın yerine meclis üyesi belirlenmesi sırasında yaşanan Millet İttifakı görüşmelerinin kamuoyuna sızdırılmasına neden olduğu iddiası ve Millet İttifakı’nı sıkıntıya sokan demeçleri, davranışları ile parti içi kulis çalışmalarından dolayı disipline sevk edilen Demirci’nin parti içi kulislere göre, Genel Merkez tarafından ‘sorunlu başkan’ olarak görülüyordu. Demirci'nin tavır, davranış ve açıklamalarıyla Millet İttifakı’na zarar verdiği iddiasıyla Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesinin ardından geçtiğimiz hafta genel merkeze yazılı ve sözlü savunma vermişti. Demirci ile ilgili Yüksek Disiplin Kurulu kararını açıkladı. Alınan karar neticesinde Demirci, görevden alınarak partiden ihraç edildi.

buzdolapçı

DEMİRCİ'DEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

İhracıyla ilgili açıklamalarda bulunarak hukuki yoldan mücadelesini sürdüreceğini söyleyen İYİ Parti Aydın eski İl Başkanı Süleyman Demirci, “Hakkımda yürütülen bir disiplin soruşturması neticesinde genel merkez yüksek disiplin kurulunca "ihraç" kararı verildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Asılsız, haksız ve dayanaksız verilen bu karara karşı hukuki haklarımı kullanacağım malumunuzdur. Elbette bana karşı bu kurguyu hazırlayanlar da bunun siyasi ve ahlaki mesuliyeti altındadır. Lakin kimse benden kurucusu olduğum partime zarar verecek bir tutum içine girmemi beklemesin. Resmi kayıtlardan olan bir ihraç gönülden bağlı olduğum, kurucusu bulunduğum partimden beni uzaklaştıramayacaktır. Bundan sonra da milletimin son umudu olarak gördüğüm partime bir gönüllü nefer olarak hizmet etmeye devam edeceğim.” dedi.