GÜNDEM Haber Girişi : 16 Haziran 2021 15:56

İNCİRLİOVA'DA ZİRAAT ODASI TÜVTÜRK

Aydın’ın İncirliova ilçesinde Ziraat Odası Başkanlığı aracılığıyla TÜVTÜRK'ün gezici muayene istasyonu traktörleri vizeden geçirdi.

Aydın’ın İncirliova ilçesinde Ziraat Odası Başkanlığı çiftçilerin talebi üzerine TÜVTÜRK'ten talep ettiği gezici muayene istasyonunda traktörler vize yapıldı. Oda Başkanı Ali Kaykı, çiftçilerin, Efeler’deki TÜVTÜRK istasyonuna gitmeleri durumunda vakit kaybettiklerini, oluşan yoğunluğu gördüklerinde ise doğru bir iş yaptıklarını söyledi.

BİLGİN BALAT

İncirliova Ziraat Odası’nın girişimleriyle İncirliova ve mahallelerde traktörü bulunan çiftçilerin talepleri doğrultusunda, İncirliova Hali’nde TÜVTÜRK araç muayene noktası oluşturuldu. Gezici muayene istasyonu, 60’a yakın traktörün muayenesini tamamladı. İncirliova Ziraat Odası Başkanı Ali Kaykı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çiftçilerin araç muayenesinde sıkıntı yaşamamaları için TÜVTÜRK'ten0 gezici muayene istasyonu talebinde bulunduklarını söyledi.

“ÇİFTÇİ BURADA İŞİNİ HIZLICA YAPIYOR”

İncirliova Ziraat Odası Başkanı Ali Kaykı, Efeler’den İncirliova arasında 10 kilometrelik bir yolun bulunduğunu, benzer uygulamayı daha önce de yaptıklarını söyledi. Gelen talep doğrultusunda yeniden gezici muayene istasyonunu ilçeye getirilmesi için girişimlerde bulunduklarını kaydeden Kaykı, “Çiftçilerimize bu şekilde bir imkan sağladık. Çiftçilerin ilgi göstermesi bizi gayet mutlu etti. Burada muayene 2 gün sürecek. Böyle giderse Ağustos ayında da bir etkinlik daha düzenleyeceğiz. Şuanda yapılandırma ve af durumu var. Muayenenin burada olması çiftçinin de işine geliyor, bir arıza durumunda sanayi sitesine gidip, traktörünü onarıp tekrar muayeneye getirebiliyor. Çiftçi burada işini hızlıca yapıyor. Çiftçiler oraya gitmeleri durumunda vakit kaybediyor ve üstüne yorgunluk ekleniyor. Burada bu yoğunluğu görünce doğru bir iş yaptığımızın tekrar farkına vardık.” dedi.

“AKARYAKIT VE ZAMAN KAYBI YAŞIYORDUK”

HAYRİ USTA

Çiftçilerden Deniz Gül de İncirliova Ziraat Odası Başkanlığı’na hizmeti yanına getirdikleri için teşekkür ederek, “Bizler için büyük bir avantaj oldu. Daha önce bizim ilçeye 10 kilometre uzaklıktaki Efeler’deki araç muayene istasyonuna gidiyorduk. Bu süreçte trafikte yoğunluk, akaryakıt kaybı ve en önemlisi zaman kaybı yaşıyorduk. Burada devam muayenede de aksayan durumlarda sanayi sitesinde olduğumuz için gidip tamir ettirip, tekrar muayene ettirmeye getiriyoruz.” diye konuştu.