GÜNDEM Haber Girişi : 18 Eylül 2021 00:06

İncir Festivalinde Start Verildi / Ankaralı Ayşe Germencik'liler Coşturdu

Aydın'ın Germencik ilçesinde bu yıl 18'ncisi düzenlenen İncir Festivali başladı.

Aydın'ın Germencik ilçesinde gerçekleşen 18. İncir Festivalinde star verildi. Festivalin ilk gecesinde Ankaralı Ayşe sahne alırken festivalin sunuculuğunu Sahne Adamı lakaplı ünlü isim Doğukan Alsay yaptı. Geceye CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Germencik Kaymakamı Turgay Gülenç, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Serkan Nacar, Germencik İlçe Emniyet Müdürü Ömüray Bozkurt, CHP Germencik İlçe Başkanı Salih Çavuş, AK Parti Germencik İlçe Başkanı Mustafa Bircan ve protokolün diğer üyeleri ile daire amirleri katıldı. 

YAVUZLAR

EN İYİ İNCİR ÜRETİCİSİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNE VERİLDİ

Festivalin ilk gecesinde, dün gerçekleşen en iyi incir yetiştiricisi yarışmasının sonucunda ödül kazanan katılımcılara protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. 1. olan Hacer Şahin'e ödülünü Germencik Kaymakamı Turgay Gülenç, 2. olan Beytullah Yavuz'a ödülünü CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, 3. olan yarıçmacı Nermin Yavuz'a ise ödülünü Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş takdim ettiler. 

ÖNDEŞ "KIYMETLİMİZ, GEÇİM KAYNAĞIMIZIN ADINI DÜNYAYA TANITMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Teveccühleriniz ile 2,5 yıl önce bizleri bu makama layık gördünüz. Malesef tüm dünya ile birlikte Ülkemiz zorlu bir sürece girdi. Sizlere daha iyi hizmet etmek amacıyla çıktığımız bu yolda hastalıklar, depremler ve seller derken birde kuraklıkile daha sıkıntılı bir döneme girdik. Bizlerde herkesin sıkıntılı günler yaşamasından dolayı normalleşme sürecinde bir festival düzenlemek istedik. Kıymetlimiz, geçim kaynağımız olan incirimizin adını yaşatmak adına ve daha fazla tanıtmak adına eğlenerek bu tanıtımı yapalım istedik. Bugün yaptığımız etkinlikte çocuklarımızı mutlu ederek başladık. Çocuk mutlu olursa Anne mutlu olur. Anne mutlu olursa yuva mutlu olur. Gençlerimizi de önemsiyoruz. Geleceğimiz onlar. Onlara güveniyor ve onları önemsiyoruz. Baştacımız büyüklerimiz, sizler en iyilerini hak ediyorsunuz. 3 gün sizleri misafir edeceğiz. İnanıyorum eğleneceğiz, keyif alacağız" ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM GÜLENÇ "EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

"Bu güzel ilçeye 2 gün evvel gelerek göreve başladım. Bundan böyle güzel Aydın'ımızın güzel ilçesi, Efeler diyarı kahramanlar yurdu, tarımın en bereketli topraklarında sizlerle güzel hizmetlere imza atacağız. Hak ettiği en güzel yere getirmek adına bundan böyle mücadele edeceğim. Bu akşam başlayan ve 3 gün sürecek festival çok anlamlı. Dünyanın en güzel inciri Aydın'ın, Aydın'ın da en güzel inciri Germencik inciridir. Festivalde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 

ANKARALI AYŞE COŞTURDU

Germencik Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen İncir, Tarım, Kültür ve Sanat Festivalinde‘Ankaralı Ayşe’ olarak bilinen ünlü sanatçı Ayşe Dinçer sahne aldı. Dinçer, birbirinden güzel şarkıları ile sunucu Doğukan Alsay'da sahne şovları ile Germencik'lilere unutulmaz bir gece yaşattı. Festival'de 2. gün ise Ece Mumay ve Yılmaz Taner sahne alacak.