GÜNDEM Haber Girişi : 25 Ağustos 2022 12:47

GERMENCİK’TE İNCİR HIRSIZLARINA KARŞI BÜYÜK OPERASYON

Aydın’ın Germencik ilçesinde güvenlik birimleri bir araya gelerek incir sezonunun güvenli şekilde sürdürülmesi için yeni bir uygulama başlattı.

Germencik İlçe Jandarma Komutanlığı binası önünde bir araya gelen Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), Jandarma Asayiş Timleri ile Trafik ve Olay Yeri Timleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, Efeler İlçe Jandarma Asayiş Komando Ekiplerine Germencik İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Nacar tarafından uygulama hakkında bilgi verdi. Bilgilendirme sonrası ekipler ilçe genelinde incir bahçelerinin olduğu güzergâhlar üzeride denetimlere başladı.

Güvenlik güçlerinin uygulaması hakkında konuşan Mursallı Mahallesi Muhtarı Ali Demir, “İncir fiyatlarının yüksek olması hırsızlık olaylarını artırıyor. Güvenlik birimlerimiz aramızda mahallemizin de bulunduğu arazilerimizde hem can hem de mal güvenliğini sağlamak için yeni bir çalışmaya başladılar. Jandarmamız, asayiş timlerimiz, polisimiz bizlere gerekli ilgiyi gösteriyor. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Bu uygulamanın devamlılığınıı bekliyoruz." dedi.

Güvenlik güçlerinin ilçe genelinde çalışmalarına ara vermeden devam edeceği öğrenildi.