GÜNDEM Haber Girişi : 04 Ekim 2021 12:24

GERMENCİK BELEDİYESİNDEN MUHTEŞEM ORGANİZASYON

İzmir ve Aydın'dan yaklaşık 350 bisikletçi, geleneksel olarak düzenledikleri etkinlik kapsamında Germencik ilçesine bağlı Selatin Mahallesi'ndeki 800 yıllık anıt çınar ağacının altında bir araya geldi.

İzmir ve Aydın'dan yaklaşık 350 bisikletçi, Germencik'e bağlı Selatin mahallesinde bulunan anıt ağacın altında bir araya gelerek eğlendiler.

YAVUZLAR

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş'in öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında düzenlenen yarışta dereceye girenlere hediye ve plaket verildi. Etkinlik dolayısı ile ve kendilerine gösterilen ilgi alakadan dolayı teşekkür eden bisikletçiler başkan Fuat Öndeş ile hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmediler. Katılımcılara teşekkür eden Öndeş "Çok güzel bir etkinliğe imza attığımızı düşünüyorum. Burada özür dileyerek mütevazi olamayacağımı da bellirtmek istiyorum. Biz daha güzelini yaspana kadar en güzel etkinlik bu oldu. Görevli kolluk kuvvetlerimize ve belediye personelimize de teşekkür ediyorum. Muhtarımız ile bugünkü etkinliği konuşarak daha farklı ne yapabiliriz diye fikir alışverişinde bulunduk. Bu etkinliği belki bir festivale dönüştürebiliriz" dedi. Germencik Belediyesi tarafından hazırlanan 500 kişilik yemek ikramı ile bisikletçiler varış noktasında öğle yemeklerini yediler.

Efes Bisiklet Topluluğundan Onur Pınar, 7 yıldır bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini dile getirerek, "Buradaki amaç 800 yıllık anıt çınarın altında buluşmak. Geleneksel olarak da menümüz, kuru fasulye, pilav, tatlı bu şekilde yıllardır sürüyor. Yaklaşık 350 kişi birleşiyoruz. Bu konuda Germencik Belediye Başkanına ve personellerine teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Bisikletliler Derneği Aydın Şube Başkanı Hümeyra Yıkılmaz ise bugün 90 kişilik bir grupla, Aydın ve ilçelerinden buraya geldiklerini ifade ederek, etkinliği gelecek yıllarda da sürdürmeyi hedeflediklerini söyledi.