GÜNDEM Haber Girişi : 04 Nisan 2023 16:47

GERMENCİK BELEDİYESİ NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Germencik Belediyesi nisan ayı meclis toplantısında, 2022 Faaliyet Raporu ve öncü işaretleri izleme istasyonları projesi oy birliği ile kabul edildi.

Germencik Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı bugün yapıldı. Toplantıda 2022 yılı faaliyet raporunun onaylanması ve Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonları Projesi oy birliği ile kabul edildi.

Germencik Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu Konferans Salonunda gerçekleşti. Toplantıda 8 gündem maddesinin yanı sıra 3 ek gündem maddesi görüşüldü. Gerçekleşen Encümen Üye seçimleri sonrasında İhtisas komisyonlarının üye seçimleri tamamlandı. Gündemin 3. maddesinde yer alan 2022 yılı faaliyet raporu görüşülmesi hususu oy birliği ile kabul edilirken 4. gündem maddesinde ise Emekliliğe ayrılan personellerin kıdem ve ihbar tazminatlarının ödenmesi hususunda İller Bankasından Kredi Kullanılması maddesi de yine Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülerek Oy birliği ile kabul edildi. Ortaklar mahallesinde yapılması planlanan deve güreşinin şap hastalığı sebebiyle iptal edilmesinden dolayı Germencik Belediyesi tarafından yapılacak olan nakdi yardımın iptali gerçekleşirken, İlçede yapılacak olan Satranç Turnuvasında verilecek ödüller ve hediyeler için bütçeden ödenek ayrılması maddeleri de yine oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 7. ve 8. maddelerinde ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilçede düzenlenecek olan etkinlikler için ödenek ayrılması ve Denetim Komisyon raporunun okumasının ardından gündem maddeleri tamamlandı.

DEPREM ÖNCÜ İŞARETLERİ İZLEME İSTASYONLARI PROJESİ KABUL EDİLDİ

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ve Gaziantep merkezli meydana gelen depremler sonrasında İstanbul Teknik üniversitesi tarafından Germencik Belediyesi ile birlikte başlatılan proje kapsamında ilçenin 3 farklı noktasına Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonu kurulması kararı Nisan ayı meclis toplantısında oy birliği ile kabul edildi. Proje kapsamında Germencik ilçesinin doğu ve batı yönünde uzanan fay hatları sebebiyle yüksek riskli tehlike bölgesi içerisinde yer aldığı ve bu vesileyle de ilk etapta 3 noktada 24 saat parametrelerin kayıt altına alınarak jeolojik hareketlerin izlenmesi projesi Germencik Belediye Meclisinde görüşüldü. Bu proje kapsamında Germencik Belediyesi, İTÜ ve Doğa Hareketleri Araştırma Derneği işbirliğiyle bir çalışma yaparak izleme istasyonlarının kurulması için hizmet protokolü karara bağlandı.