• TALAT REKLAM
GÜNDEM Haber Girişi : 02 Aralık 2021 11:00

GERMENCİK BELEDİYESİ ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Germencik Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı 2 oturum halinde gerçekleşti.

Germencik Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı 2 gündem ve 6 ek gündem maddesinin görüşülmesi ile tamamlandı. Gündemin 1. Maddesinde yer alan Germencik Belediyesi Envanterinde kayıtlı 09 TN 799 plakalı kamyonet ve 09 TB 702 plakalı motosikletin teknik ve fiziki sebeplerle kullanılamadığı için MKE (Makine Kimya Enstitüsü) Hurda İşletmeleri Müdürlüğüne satılarak devirlerinin yapılması hususu plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Bir diğer gündem maddesi ile Germencik Spor Kulübüne ayni ve nakdi yardım yapılması hususu yine Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilerek meclise geldi.

Aralık ayı meclis toplantısında ek gündem olarak meclise gelen Dağyeni mahallesinde bulunan taşınmazların satışı için Belediye Başkanına yetki verilmesi, 2021 Mali yılı için ek ödenek çıkartılması, Germencik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Başarı Bizim İşimiz” projesine Destek olunması hususu, Ortaklar Mahallesinde kayıtlı taşınmazı 10 yıllığına kiraya verilmesi hususu ve Hıdırbeyli Mahallesi Çallıtepe mevkiinde bulunan taşınmazın Sınırlı Ayni Hak Tesisi ile satışı hususu Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülerek mecliste oylamaya sunuldu.

GERMENCİKSPOR’A DESTEK

Germencik Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısında Plan ve bütçe Komisyonunda görüşülerek mecliste oylamaya sunulan Germencikspor’a ayni ve nakdi yardım yapılması hususu oy birliği ile kabul edildi. Ek gündem maddesi ile meclise gelen “Mülkiyeti Germencik Belediyesine ait Dağyeni mahallesinde bulunan 351 ada 1 Parselde 41.315,30 m2 yüzölçümlü, Dağyeni mahallesi 351 ada 6 parselde 66.973,98 m2, Dağyeni mahallesi 354 ada 1 parselde 64.883,37 m2 yüzölçümlü taşınmazların satışı içi Belediye Başkanına Yetki verilmesi hususu Cumhur İttifakı üyelerinin red oyu kullanmasına rağmen oy çokluğu ile kabul edildi. Germencik Belediyesi 2021 Mali yılı bütçesine ek ödenek getirilmesi hususu yine Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülerek mecliste oy birliği ile kabul edildi.

ÖĞRENCİLERE BİR DESTEK DAHA

Germencik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Başarı Bizim İşimiz” projesine Destek olunması hususu Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesinin ardından meclisin 2. Oturumunda oy birliği ile kabul edildi. Buna göre protokol imzalamak üzere tüm yetki belediye başkanına verildi. Mülkiyeti Germencik Belediyesine ait Ortaklar Mahallesi 7 Eylül Caddesi No:145’de bulunan taşınmazın 10 yıllığına kiraya verilmesi Oy birliği ile kabul edildi.

6. MADDEYE CUMHUR İTTİFAKI’NDAN RED

Aralık ayı ek gündem 6. Maddesinde yer alan Hıdırbeyli Mahallesi Çallıtepe Mevkiinde bulunan 169 Ada 1 Parsel’de bulunan 42.202,98 m2 yüz ölçümlü ve 170 Ada 1 Parselde kayıtlı 5935,40 m2 yüz ölçümlü arsa vasıflı taşınmazlar Sınırlı Ayni Hak Tesisi yoluyla kiraya verilmesi maddesine Cumhur İttifakı üyelerinin red oyu kullanmasına karşın oy çokluğu ile kabul edildi.