GÜNDEM Haber Girişi : 18 Ağustos 2022 18:30

Demirciler Odasından Geleneksel Aşure ve Pilav Hayrı

Söke Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarları Odası’nın 1996 yılından bu yana gerçekleştirdiği aşure ve tavuklu pilav geleneği bu yıl da bozulmadı.

İki kez pandemide ara verilen etkinliğin 24.’sü yapıldı.

Söke Sanayi Sitesinde gerçekleştirilen aşure etkinliğine Söke Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Söke Belediye Başkan Vekili Mehmet Çınar, Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Akkoyun, Aydın Esnaf Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Mehmet Ali Künkçü, Emniyet Müdürü Fatih Demiralp, Söke Kent Konseyi Başkanı Saliha Ondört ve yönetimi  başta olmak üzere esnaf oda başkanları, çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

1996 yılında başlatılan geleneği daha uzun yıllar yaşatmak arzusunda olduklarını söyleyen Söke Demirciler Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu; “Aşure günü nedeniyle sanayi esnafımız ustası ve çırağı ile bir araya geliyor. Ayrıca Protokol üyelerimizi de sanayimizde ağırlamak bizler için ayrı bir onur. İki yıl pandemide aranın ardından geçen yıl daha az bir katılımla yapmıştık. Bu yıl yine eski günlerdeki gibi yoğun bir katılımla gerçekleşti. Katılan herkese teşekkür ediyoruz. Bu birlik ve beraberliğin her yıl artarak sürmesini diliyoruz” dedi.