• TALAT REKLAM
GÜNDEM Haber Girişi : 03 Ağustos 2022 16:17

CHP’Lİ YILDIZ, “ŞAŞIRDIK MI, HAYIR"

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, açıklanan enflasyon rakamları üzerinden iktidarı topa tuttu. CHP’li Vekil Yıldız, “ENAG verileri ile TÜİK verileri arasında dağlar kadar fark var, ben yorumu çarşıya pazara giden vatandaşa bırakıyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Temmuz ayı için açıklanan enflasyon oranları üzerinden AK Parti iktidarını eleştirdi. CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, yazılı bir basın açıklaması yaparak, ENAG ile TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarını karşılaştırdı. CHP’li Yıldız, “Bugün, Temmuz ayına ilişkin enflasyon oranları açıklandı. ENAG’a göre yıllık enflasyon oranı yüzde 176 iken TÜİK verilerine göre bu sayı yüzde 79. TÜİK kurumunun Saraydan talimat aldığını defalarca söyledim. Tekrar yinelemek istiyorum. TÜİK kurumu rakamları Saraydan almaktadır. Sarayda oturanlar Türkiye’nin güllük gülistanlık olduğunu bu halka yutturmaya çalışıyorlar” dedi.

buzdolapçı


CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, “Yanlış ekonomi politikalarıyla halkımızı yoksulluğa alıştıran AKP iktidarı, bu ekonomik tabloyu düzeltemez. Anca böyle halkı kandırmaya yönelik rakamlar verirler. Lakin Türk Milleti sizin bu sayılarınıza da TÜİK kurumuna da güvenmemektedir. Çünkü gerçek enflasyonu pazara giden çarşıya çıkan marketten alışveriş yapan yurttaşlarımız biliyor ve yaşıyor. Bu yüzden ben bu rakamların yorumunu yurttaşlarımıza bırakıyorum” ifadelerini kullandı.