GÜNDEM Haber Girişi : 22 Ağustos 2022 20:23

CHP’li Yıldız JES’e Direnen Köylülerin Eylemine Katıldı

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Köşk ilçesine bağlı Mezeköy Mahallesi’nde kurulmak istenen jeotermal elektrik santraline karşı çıkan vatandaşların başlattığı eyleme katıldı.

Köşk ilçesi Mezeköy Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, bölgede kurulması istenen JES’e karşı olduklarını belirtmek amacıyla eylem başlattı. Geçtiğimiz günlerde de Mezeköylü vatandaşların sorunlarını dinleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Mezeköy’e giderek vatandaşları yalnız bırakmadı.

Mezeköy’de yaşayan köylülerin firma tarafından bölgeye iş makinesi sevk edileceğini öğrenmesiyle santralin kurulacağı bölgeye giden yolu trafiğe kapattı. Kısa süre sonra bölgeye Jandarma ekipleri gelirken köylüler ve jandarma ekipleri tarafından arbede çıktı. Yaşananları duyan ve Çine ve Karpuzlu programlarını yarıda bırakan CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız soluğu Mezeköy’de aldı. CHP Köşk İlçe Başkanı Mehmet Güldenk ve Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kaçar ile birlikte bölgeye giden CHP’li Yıldız, köylünün haklı olduğunu ve henüz mahkemenin bitmediğini belirtti.