GÜNDEM Haber Girişi : 22 Nisan 2022 16:31

CHP'li Yıldız, “Egemenlik yeniden milletin olacak”

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. CHP’li Yıldız, “23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gündür” ifadelerine yer verdi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. CHP’li Yıldız, “23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gündür. 23 Nisan, Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir düşmanlık dünyasına karşı ayağa kalkan Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni meydana getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder. 23 Nisan, Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir” ifadelerine yer verdi.
EGEMENLİK YENİDEN MİLLETİN OLACAK!
CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, kutlama mesajında ulusal egemenliği vurguladı. CHP’li Yıldız, “23 Nisan 1920’de yani tam 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. Atatürk, Meclisi açarak egemenliği kayıtsız şartsız Millete teslim etmeyi amaçlamıştır. Ardından yapılan devrimler ve Saltanat ve Hilafet makamlarını kaldırmak da bunun bir göstergesidir. Atatürk, egemenliği tek adamdan alarak Millete vermiştir. Türkiye, 16 Nisan 2017’deki referandum seçimiyle egemenliği Milletten alıp, tek adama bırakmıştır. AKP iktidarının Türkiye’yi getirdiği durum apaçık ortadadır. Tek adam rejimi ülkemiz için iyiye gitmemiştir. Yapılacak ilk seçimde iktidara geleceğiz ve güçlendirmiş parlementer sistem ile birlikte egemenliği tekrar Millete teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.
CHP’li Hüseyin Yıldız’ın kutlama mesajının geri kalanı ise şöyle:
Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir. Ulusal egemenlik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir. Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar yok olur. 
Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.
 

SÖKE BELEDİYESİ