GÜNDEM Haber Girişi : 15 Haziran 2021 18:57

CHP Aydın Atabay için tek yürek oldu

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve avukatının bir grup tarafından darp edilmesinin ardından CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’ın çağrısıyla Aydın’daki tüm CHP örgütleri Didim’e giderek yaşananları kınadı.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve avukatı, akşam saatlerinde oturdukları mekanda bir grubun sopalı saldırısına uğradı. Hafif şekilde yaralanan Başkan Atabay, özel bir hastanede tedavi altına alındıktan sonra taburcu edildi. Gün içinde çok sayıda CHP’li siyasetçi Başkan Atabay’a destek mesajları paylaştı. Öğlen saatlerinde Başkan Çankır’ın çağrısıyla Aydın’daki tüm CHP örgütleri Didim’e doğru hareket etti.

BİLGİN BALAT

Tam kadro Didim’e çıkarma yaptı

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a destek olmak için tüm ilçelerden partililer, CHP İl Başkanı Ali Çankır, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız, CHP’li Belediye Başkanları, Aydın Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve sendikalar Didim Belediyesi’nin önüne gelerek basın açıklaması yaptı. Atabay’a destek için İYİ Parti temsilcilerinin de Didim Belediyesi’nin önünde hazır bulunduğu görüldü.

Çirkin saldırıyı kınayan partililer, sorumluların cezalandırılması için çağrı yaptı.

HAYRİ USTA