GÜNDEM Haber Girişi : 07 Haziran 2021 12:10

ÇAĞLAR ÇELİKEZ 'DİN ÜZERİNDEN YAPILAN SİYASET TÜRKİYE'YE FAYDA SAĞLAMAZ'

İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez geçtiğimiz hafta yönetim kurulu üyesi tarafından yapılan paylaşım hakkında basın açıklaması yaptı.

Söke İYİ Parti yöneticisi Polat Zencirci kendi sosyal medya hesabından yaptığı 'Şüphesiz ki size uyanasınız diye Peker'i gönderdik. YouTube suresi 8. Ayet' paylaşımı sonrasında gelen tepkilerin ardından bir özür mesajı yayınlamıştı. Konu hakkında İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez'de bir basın açıklaması yaparak 'Din Üzerinden yapılan Siyaset, Türkiye'ye fayda sağlamaz' dedi. Çelikez'in açıklaması şu şekilde; İYİ Parti Söke İlçe Teşkilatımız mensubu bir arkadaşımızın sosyal medyada yüzlerce kişinin paylaştığı Sedat Peker’e atıf yapılan bir metni paylaşması adeta siyasi linç kampanyasına dönüştürüldü. Arkadaşımız bu paylaşımın yanlış anlaşılacağını ve hatalı olduğunu görünce paylaşımını kaldırmış ve kamuoyundan özür dilemiştir. Bizler arkadaşımızın vatana, millete ve manevi değerlere olan hassasiyetinden hiçbir şüphe duymamaktayız. Oy devşirme uğruna din üzerinden yapılan bu siyasetin Türkiye’ye fayda getirmeyeceği aşikârdır.  Buna rağmen olaya körükle giden AKP Söke İlçe Başkanı sayın Sibel Menderes’e şu soruları sormakta hakkımızdır; KEŞKE AKP eski bakanı Egemen Bağış’ın ‘Bakara, Makara’ söylemine de aynı tepkiyi gösterebilselerdi.
KEŞKE AKP Düzce milletvekilinin ‘Erdoğan Allahın tüm vasıflarını üzerinde taşıyan bir liderdir’ sözüne de aynı tepkiyi gösterebilselerdi. KEŞKE yakın zamanda M.Kemal Atatürk’e Ayasofya Camiinde yapılan hakaretlere de aynı tepkiyi gösterebilselerdi.MHP Söke İlçe Başkanı sayın Ömer Akalın’da verdiği beyanatta bu paylaşımın maksadını ve haddini aştığını söylemektedir. Bizim maksadımız milli birliğimize Türk devletine ve manevi değerlerimize sahip çıkmaktır. Bu bağlamda MHP Söke İlçe Başkanı sayın Ömer Akalın’a şu soruları sormakta hakkımızdır; KEŞKE andımızın okunması yasaklanınca da aynı tepkiyi gösterebilselerdi. KEŞKE T.C. ibaresinin resmi dairelerde kaldırıldığı zaman da aynı tepkiyi gösterebilselerdi.
KEŞKE Doğu Türkistan Türkleri’ne yapılan zulüm ve soykırıma da bu şekilde tepki gösterebilselerdi. Bizler İYİ Parti mensuplarına karşı yürütülen bu kampanyalarla gündemin meşgul edilmesini kınıyoruz. Türkiye’nin gerçek gündemi İŞŞİZLİK, YOLSUZLUK, YOKSULLUK, HUKUKSUZLUK VE YASAKLARLA mücadele etmektir. İYİ Parti hedeflerine ulaşıp Türkiye’nin sorunlarına çözüm getirmek için elinden geleni yapmaya devam edecektir. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

YALÇIN CATERİNG / Görüntüleme 9673