• TALAT REKLAM
ASAYİŞ Haber Girişi : 07 Temmuz 2022 13:47

Aydın'da Trafik Kazası 5 Can Aldı

Aydın’da geçtiğimiz ay meydana gelen trafik kazalarında 5 kişi hayatını kaybetti. Kurallara uymayan sürücülere ise 16 milyon 857 bin lira ceza uygulandı.

 

Aydın Valiliği tarafından kentte yapılan trafik denetimleri ve gerçekleşen kazaların bilançosu açıklandı. İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili valilikten yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2022 yılı Haziran ayı içerisinde toplam 191 bin 393 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 24 bin 522 araca 16 milyon 857 bin 774 TL para cezası tatbik edilmiştir. Haziran ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 318 sürücü ve 1060 araç trafikten men edilmiş, 525 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.”

 

TRAFİK KURALLARINA UYALIM

 

Açıklamada, alınan etkin önlemlere rağmen trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2022 Haziran ayı içerisinde il sınırlarında 628 trafik kazası meydana geldiği belirtildi. Bu kazalarda 485 vatandaşın yaralandığı, 5 vatandaşın ise hayatını kaybettiği ifade edildi. Trafik kazalarına karşı vatandaşların duyarlı olması gerektiğine dikkat çekilen açıklamada, “Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 numaralı Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.