GÜNDEM Düzenleme Tarihi : 18 Ağustos 2021 15:47 Haber Girişi : 18 Ağustos 2021 15:05

AŞI OLMAYAN GİREMEYECEK

Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu (DEGÜF) Başkanı Özgür Dülger, bu yıl yapılması planlanan deve güreşlerine koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmayanların alınmayacağını söyledi.

Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu (DEGÜF) Başkanı Özgür Dülger, koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmayanların bu yıl yapılması planlanan güreşlere alınmayacağını söyledi.

Dülger, Kovid-19 salgını dolayısıyla geçen yıl yapılmayan deve güreşlerinin kasım ayında yeniden başlayacağını belirtti. Dülger "Güreş severler büyük heyecen ve merakla bu haberi bekliyordu. Farklı illerden 82 ayrı deve güreşi organizasyonu başvurusu aldık. Bu organizasyonlar da salgın tedbirleri kapsamında yapılacak. Salgın kurallarına herkesin uymasını istiyoruz. Hijyen kurallarına uygun, devletin verdiği kurallara, kaideye uyacak şekilde güreşlerimizi gerçekleştireceğiz. Bu noktada deve güreşleri alanlarına aşısız hiçbir seyirci alınmayacak. Onun için herkesi aşı olmaya davet ediyoruz. Develer 1 yıldır güreşmediği için strese girdi. Bunun için inşallah kasım ayında sorunsuz şekilde güreşlerimizin başlamasını umuyoruz. Deve güreşlerinin izleyicisi de çok fazla. Futbol maçlarındaki heyecandan fazlasını deve güreşince hissediyoruz" ifadelerini kullandı.