• TALAT REKLAM
SAĞLIK Haber Girişi : 08 Temmuz 2022 12:48

Alparslan’dan sevindiren haber 

Aydın’da SMA Tip 1 hastası olan 3 yaşındaki Alparslan Sarıboğa’ya Dubai’de yapılan test sonucunda tedavide kullanılan Zolgensma ilacı alabileceği belirlendi. Önümüzdeki günlerde Alparslan’a Zolgensma gen tedavisi gerçekleştirileceği öğrenildi. 

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ömer Sarıboğa ve ev hanımı Habibe Sarıboğa’nın İkizlerden biri olan ve iki aylıkken kolları ile ayaklarını hareket ettiremeyen Alpaslan’a SMA Tip 1 teşhisi konuldu. Alparslan’ın tedavisi için gerekli olan ilacın maliyetinin karşılanması doğrultusunda Aydın Valiliği onayı ile yardım kampanyası başlatıldı. Aydın başta olmak üzere kampanya Türkiye genelinde büyük ilgi gördü. Kampanya çerçevesinde bugüne kadar tedavi için gerekli olan paranın tamamı toplandı. 

Geçtiğimiz ay paranın toplanmasıyla Alparslan tedavisi için ailesiyle birlikte Dubai’ye gitti. Yapılan test sonucunda Alparslan’ın SMA tedavisinde kullanılan Zolgensma ilacı alabileceği belirlendi. İlacın hastaneye ulaşmasıyla birlikte Alparslan’a Zolgensma gen tedavisi gerçekleştirilecek.