GÜNDEM Haber Girişi : 22 Haziran 2021 17:51

ALICIK ÇERÇİOĞLU'NU ELEŞTİRDİ 'DAVRANIŞI YAKIŞMADI'

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Cumhur İttifakı tarafından Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunulan esnafa nakdi yardım yapılması önergesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun tavrını eleştirdi.

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Cumhur İttifakı tarafından Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunulan esnafa nakdi yardım yapılması önergesindeki Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun tavrını eleştirdi. Alıcık, Denizli Büyükşehir Belediyesi’ni örnek göstererek, Aydın’da da nakdi yardımın yapılabileceğini ifade etti. Partisinin il başkanlığında düzenlediği basın açıklamasında konuşan Alıcık, Son yapılan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Cumhur İttifakı’nın esnafa nakdi yardım yapılması konusundaki verilen önergeyi anımsattı. Önergenin meclise gelmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu, kullandığı sözlerinden dolayı eleştirdi.

BİLGİN BALAT

“ÖZLEM HANIM’IN DAVRANIŞI YAKIŞMADI”

Salgından ekonomik olarak en çok esnafın etkilendiğini belirten Alıcık, “Kovid-19 salgını nedeniyle faaliyetleri durdurulan işyeri ve işletmelere (Kkahvehane, kafe, çay bahçesi, çay ocağı gibi yerler; okul kantinleri, internet kafe, lunaparklar, hamam, halı saha, spor salonu, bilardo ve oyun salonları, berber, kuaför, güzellik salonu, lokanta, restoran, düğün salonu, fotoğrafçı, müzisyen ve benzeri işyeri ve işletmeleri) 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanununa dayanılarak, faal olarak çalışan işletmelere tek sefere mahsus olmak üzere ve bin liradan az olmamak koşuluyla, nakdi yardımda bulunulması teklifimizi sunduk. Bizim önerge verdiğimiz aynı gün ne tuhaftır ki CHP de önerge veriyor. Salgın bir buçuk yıldan beri devam ediyor. Özlem Hanım’ın merkezi hükümet gerekli yardımı yapmadı da bize mi kaldı demesindeki tavrı hoş değildi. Özlem Hanım’ın davranışı yakışmadı. Devlet yönetimi ve adabına yakışmayan bir tavır sergiledi. Önemli olan burada esnafı düşünmektir"

DENİZLİ BŞB’Yİ ÖRNEK GÖSTERDİ

“Denizli Büyükşehir Belediyesi 15 bin esnafa bir buçuk milyon liralık nakdi yardımda bulunacağını açıkladı. ‘Su faturasında da indirime gidilecek ve kendi dükkânlarımızdan kira almayacağız’ diyor. CHP’li olan Merkezefendi Belediyesi de esnafa bin 200 lira yardım yapıyor. Aynı desteği Aydın’da da bekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediyesi güçlü bir belediye, lafta değil icraatta da gösterilmesi gerekiyor. Plan Bütçe Komisyonunda da geçmesini bekliyoruz. Her zaman çiftçiyle, köylüyle fotoğraf çekiliyor. Kral çıplak olmasın.” ifadelerini kullandı. Alıcık, Amasya Genelgesinin 102. yıl dönümü nedeniyle de düşüncelerini aktarırken toplantıya Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, MHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Meltem Bölük, MHP İl yönetim kurulu üyeleri ile MHP İlçe Başkanları da katıldı.

HAYRİ USTA